22. ročník Mezinárodního kytarového festivalu a kurzů Brno skončil, těšíme se na ročník příští

Příští ročník se uskuteční ve dnech 10. – 16. 8. 2014

Letošní ročník Mezinárodního kytarového festivalu a kurzů Brno byl skutečně nabitý výjimečnými hudebními zážitky.

Festivalový týden zahájila v neděli  11. 8. na nádvoří hradu Špilberk špičková skupina temperamentního flamenca z Andalusie s tanečníky, zpěvem a kytarami pod vedením uznávaného kytaristy Oscara Guzmána  . K dalším vrcholům festivalu patřily koncerty předních českých virtuosů houslisty Pavla Šporcla v duu s kytaristou  Vladislavem Bláhou 15. 8. v Besedním domě a koncert kytaristy Marcina Dylly  z Polska, vítěze rekordních 19 prestižních soutěží včetně Guitar Foundation of America 16. 8. v sále Nové radnice.

Noc flamenca

11. 8. 2013 | 20.00 | nádvoří hradu Špilberk

Velkolepý úvodní koncert XXII. Mezinárodního kytarového festivalu a kurzů Brno´13, Noc flamenca proběhne již tradičně na nádvoří hradu Špilberku. Letos se můžeme těšit na poutavou směs vášnivé hudby, emocí, tradice a virtuozity v podání skvělého flamencového kytaristy Oscara Guzmana, který získal ceny z významných soutěží flamenca v Malaze, v Cordobě a v Cagliari. Jeho skupina je složena z předních tanečníků a hudebníků flamenca z Andaluzie. Společně s Oscarem Guzmanem na Špilberku vystoupí Jose Manuel Tudela (druhá kytara), Javier Allende (zpěv), Carmen Iniesta (tanec) a Gonzalo Quintero (tanec).

Společný koncert Pavla Šporcla a Vladislava Bláhy

15. 8. 2012 | 20.00 | Besední dům v Brně

Perličkou letošního ročníku festivalu bude společný koncert houslisty Pavla Šporcla a kytaristy Vladislava Bláhy. Toto výjimečné a netradiční spojení houslí a kytary vynikne ve skladbách Nicola Paganiniho, který napsal přímo pro tyto dva nástroje množství virtuozních skladeb, Astora Piazolly, Milana Tesaře či Manuela de Fally. V podání předních českých virtuozů těchto dvou hudebních nástrojů bude tento koncert jistě nezapomenutelným hudebním zážitkem.