XXIV. Mezinárodní kytarový festival Brno

XXIV. Mezinárodní kytarový festival Brno´15 se bude konat ve dnech 9. až 14. srpna 2015. Zahajovací večer festivalu – Noc flamenca se tradičně koná na Velkém nádvoří hradu Špilberk (neděle 9. 8. 2015) a v letošním roce bude patřit hvězdám flamenca – tanečnici Eleonora Bayaz, kytaristovi Raúlu Mannolovi a členům skupiny flamenca Alfredu Lagosovi (kytara), Enrique Bermúdezovi (zpěv) a El Guille (cajón).

Koncert Iva Bittová – Vladislav Bláha

13. 8. | 20:00 | Besední dům Brno | VSTUPENKY

Na koncertě vedle dua Iva Bittová a kytarista Vladislav Bláha vystoupí i další muzikanti jako jsou: cimbalistka Zuzana Lapčíková, Lola Karpenko, španělský tanec,  Ctibor Bártek, bicí, , Jiří Mottl, housle a Josef Mikulka, kontrabas.

V duu zazní 2 z nejstarších českých dochovaných písní ve staročeštině, vášnivé Lamento barokní skladatelky Barbary Strozzi, španělské skladby Manuela de Fally, Joaquina Rodriga a Angela Iglesii, při nichž zatančí španělský tanec Lola Karpenko, improvizace na podklady Bachova Preludia nebo Blues od Johna Duarte, píseň brazilce Heitora Villa Lobose. Vrcholem koncertu bude velmi dramatická a hluboká skladba Aušvicate pro ansambl složený z výše uvedených muzikantů, kterou složil Miloš Štědroň.